آخرین اخبار
یادداشت رسیده| الگوی انصار
حوزه/ امروز و در شرایط سخت اقتصادی به خصوص بحران دشوار کرونا آنچه که جامعه اسلامی را از دیگران متمایز می کند استفاده از الگوی انصار مدینه در مواسات، همدلی و ایثار نسبت به نیازمندان جامعه است.
 ١٠:١٠ - يکشنبه ٩ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
جهاد ادامه دارد(۵):
طلبه ای که ۷۰۰ میت کرونایی را غسل داده است
حوزه/ ما در گروه جهادی شهید مسرور حدود ۵۰ نفر هستیم که به دلیل خستگی، به صورت شیفت بندی اموات کرونایی را تغسیل می دهیم؛ اکنون حدود ۹ ماه است که در این جا مشغول فعالیت هستیم.
 ٠٨:٢٨ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
مسئولان از سرمایه های علمی کشور بیشتر محافظت کنند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار طی پیامی، شهادت شهید فخری زاده را تسلیت گفت.
 ٠٨:٢٣ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
قرارگاه جهادی طلاب حوزه علمیه فارس تشکیل شد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس با اعلام تشکیل قرارگاه جهادی طلاب حوزه علمیه استان، حجت الاسلام ایمنی را به عنوان به عنوان مسئول این قرارگاه منصوب کرد.
 ٠٨:٣١ - جمعه ٧ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
«علیشاهی» مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس شد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس طی حکمی، حجت الاسلام علیشاهی را به عنوان مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس منصوب کرد.
 ١١:٥١ - دوشنبه ٣ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
خداقوت مدیر حوزه علمیه فارس به کادر درمان بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی به مناسبت هفته بسیج با حضور در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز از جهادگران عرصه سلامت قدردانی کرد.
 ١١:٤٤ - يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دعوت مدیر حوزه علمیه فارس از طلاب جهادی
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس طی پیامی از طلاب جهادی به منظور حضور جدی تر در جبهه سلامت دعوت کرد.
 ١٠:٠٧ - يکشنبه ٢٥ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس درگذشت مسئول دفتر آیت الله العظمی مکارم را تسلیت گفت
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی درگذشت مسئول دفتر مرجع عالی قدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی را طی پیامی تسلیت گفت.
 ٠٩:٥٦ - شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تسلیت مدیر حوزه علمیه استان فارس به مردم قیر و کارزین
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس، در پیامی درگذشت حجت الاسلام جهانگیری، امام محله نمونه استان فارس را تسلیت گفت.
 ٠٩:٣٩ - پنج شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
وحدت به معنای دست کشیدن از اصول و برداشتن مرزهای اعتقادی نیست
حوزه/ عضو شورای حوزه علمیه فارس با اشاره به اهمیت وحدت گفت: وحدت به معنای دست کشیدن از اصول و برداشته شدن مرزهای اعتقادی نیست. مذاهب و ادیان مختلف در عین پافشاری بر اصول خود می‌توانند با تکیه بر مشترکات هم‌زیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند.
 ٠٨:٣٤ - چهارشنبه ١٤ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > حوزه مطالبه‌گرِ شجاع و حکیم است


  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله اعرافی در جلسه شورای مدیران حوزه علمیه فارس:

حوزه مطالبه‌گرِ شجاع و حکیم است

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، آیت الله علیرضا اعرافی بعد از ظهر امروز در جلسه مدیران حوزه علمیه فارس که در سالن شهید قدوسی شیراز برگزار شد، اظهار داشت: حوزه به عنوان نهادی که باید پاسخگوی نیازهای جامعه باشد و ضمن اینکه مطالبه گر است حتما پاسخگوی مسائل مردم و جامعه باشد.

وی در ادامه حوزه را مطالبه گر شجاع و حکیم دانست و اضافه کرد: حوزه باید هم مطالبه گر حکیمانه و شجاع باشد و هم  پاسخگوی نیازها نه بر اساس احساس، بلکه متناسب با دنیای امروز باشد.

مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه حوزه این را می داند و باید توجه کند که وضع امروز با روزگارهای پیشین تفاوت هایی را پیدا کرده است، بیان کرد: رشد علمی ما در منطقه بسیار عالی است، یعنی اینکه جامعه علمی ما گسترش پیدا کرده است؛ در خصوص تنوع رشته ای اکنون چند هزار رشته و گرایش در کشور وجود دارد که از افتخارات انقلاب است.

وی، علوم انسانی را مورد توجه قرار داده و عنوان کرد: اکنون جمعیت چند صد هزارنفری دانشجویان و اساتید عزیز دانشگاهی ما در حوزه علوم انسانی کار می کنند و حوزه علوم انسانی و فلسفی حوزه ای است که اندیشه های مختلف از مکاتب فکری بشری و الهی وارد منظومه فکری کشور می شود و دانشمندان و علمای حوزه علمیه پالایش و تحقیق پیرامون آنها را وظیفه خود می‌دانند.

آیت الله اعرافی در بخش دیگری از سخنان خود به افزایش معدل ورودی حوزه های علمیه اشاره و بیان کرد: عقیده ما این است که معدل ورودی حوزه باید حداقل ۱۸ باشد، چرا که پاسخ گویی به این دنیا و تزکیه نفوس و ارتقای معرفتی جامعه امروز قابل قیاس با سابق نیست و کیفی گزینی در پذیرش حوزه‌های علمیه به معنای شناسایی متقاضیان مستعد، با انگیزه الهی و توانمند در عرصه های علمی، تربیتی، تهذیبی و... است.

وی مطرح کرد: اکثر کشورهای دنیا ظرفیت های بسیار خوبی برای حوزه علمیه است و هرچند تولیدات با کیفیت بالا در قم داریم، اما باید رشد کیفی رافزایش دهیم.

مدیر حوزه های علمیه کشور افزود: شهر شیراز و استان فارس ظرفیتی بسیار بزرگ برای تربیت عالمانی در تراز فراملی دارد، که وظیفه ما را سخت می کند.

وی در ادامه بیان داشت: تدوین سند ۲۰ ساله و برنامه ۵ ساله رقم خورده که کار بسیار مطلوبی است، البته در حوزه استان هم باید سند برنامه ۵ ساله تدوین شود؛ حدود ۱۰۰ طرح کلان داریم که یکی از آن رشته درختواره است که ۴۰۰ رشته گرایش برای آن تعریف شده که بخشی از آن فقه معاصر است.

آیت الله اعرافی عنوان کرد: مجموعه طرح ها و نقشه هایی که کار شده، در ابتدای کار خود را نشان نمی دهد، بلکه پس از ۱۰ سال جوانه خواهد زد و خواهد درخشید.

انتهای پیام

 

 

 


١٤:٢٠ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٥٣٥٢    /    تعداد نمایش : ٢٣٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 133924
 بازدید امروز : 270
 کل بازدید : 6102500
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1/9188
تقویم