آخرین اخبار
یادداشت رسیده| الگوی انصار
حوزه/ امروز و در شرایط سخت اقتصادی به خصوص بحران دشوار کرونا آنچه که جامعه اسلامی را از دیگران متمایز می کند استفاده از الگوی انصار مدینه در مواسات، همدلی و ایثار نسبت به نیازمندان جامعه است.
 ١٠:١٠ - يکشنبه ٩ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
جهاد ادامه دارد(۵):
طلبه ای که ۷۰۰ میت کرونایی را غسل داده است
حوزه/ ما در گروه جهادی شهید مسرور حدود ۵۰ نفر هستیم که به دلیل خستگی، به صورت شیفت بندی اموات کرونایی را تغسیل می دهیم؛ اکنون حدود ۹ ماه است که در این جا مشغول فعالیت هستیم.
 ٠٨:٢٨ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
مسئولان از سرمایه های علمی کشور بیشتر محافظت کنند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار طی پیامی، شهادت شهید فخری زاده را تسلیت گفت.
 ٠٨:٢٣ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
قرارگاه جهادی طلاب حوزه علمیه فارس تشکیل شد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس با اعلام تشکیل قرارگاه جهادی طلاب حوزه علمیه استان، حجت الاسلام ایمنی را به عنوان به عنوان مسئول این قرارگاه منصوب کرد.
 ٠٨:٣١ - جمعه ٧ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
«علیشاهی» مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس شد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس طی حکمی، حجت الاسلام علیشاهی را به عنوان مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس منصوب کرد.
 ١١:٥١ - دوشنبه ٣ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
خداقوت مدیر حوزه علمیه فارس به کادر درمان بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی به مناسبت هفته بسیج با حضور در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز از جهادگران عرصه سلامت قدردانی کرد.
 ١١:٤٤ - يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دعوت مدیر حوزه علمیه فارس از طلاب جهادی
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس طی پیامی از طلاب جهادی به منظور حضور جدی تر در جبهه سلامت دعوت کرد.
 ١٠:٠٧ - يکشنبه ٢٥ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس درگذشت مسئول دفتر آیت الله العظمی مکارم را تسلیت گفت
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی درگذشت مسئول دفتر مرجع عالی قدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی را طی پیامی تسلیت گفت.
 ٠٩:٥٦ - شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تسلیت مدیر حوزه علمیه استان فارس به مردم قیر و کارزین
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس، در پیامی درگذشت حجت الاسلام جهانگیری، امام محله نمونه استان فارس را تسلیت گفت.
 ٠٩:٣٩ - پنج شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
وحدت به معنای دست کشیدن از اصول و برداشتن مرزهای اعتقادی نیست
حوزه/ عضو شورای حوزه علمیه فارس با اشاره به اهمیت وحدت گفت: وحدت به معنای دست کشیدن از اصول و برداشته شدن مرزهای اعتقادی نیست. مذاهب و ادیان مختلف در عین پافشاری بر اصول خود می‌توانند با تکیه بر مشترکات هم‌زیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند.
 ٠٨:٣٤ - چهارشنبه ١٤ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > مسئولان برای مشکلات مردم چاره اندیشی کنند/ اعلام آمادگی علمای فارس برای همکاری با آیت الله اعرافی


  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه شورای حوزه علمیه استان فارس مطرح شد:

مسئولان برای مشکلات مردم چاره اندیشی کنند/ اعلام آمادگی علمای فارس برای همکاری با آیت الله اعرافی

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، جلسه شورای حوزه علمیه استان فارس صبح امروز با حضور آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در مرکز مدیریت حوزه علمیه فارس برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین لطف الله دژکام، رئیس شورای حوزه علمیه استان فارس در این جلسه در خصوص برگزاری همایش حوزه انقلابی_حوزه منتظر اظهار داشت: این همایش دو سال است که آغاز شده و عموم مدارس علمیه نیز در آن مشارکت کردند؛ کار پژوهشی مطلوبی انجام شده است، همچنین این همایش  به مناسبت بزرگداشت آیت الله ایمانی برگزار می شود.

وی در ادامه با اشاره به تربیت و تهذیب طلاب، اضافه کرد: حرکت های خوبی از سوی مدیر حوزه علمیه فارس در راستای تربیت طلاب صورت گرفته است.

نماینده ولی فقیه در فارس تصریح کرد: در سفر گذشته بحث تاسیس یک مرکز پژوهشی مصوب شدکه در راستای آن مرکز، اقداماتی انجام داده ایم، اگر کتابخانه آستان مقدس شاهچراغ(ع) به عنوان پژوشگاه حوزوی معرفی شود می تواند دومین مرکز پژوهشی نام بگیرد.

تولیت موقت آستان مقدس حضرت شاهچراغ(ع) عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم اهدافی را که آیت الله اعرافی ویژه برای حوزه کشور در نظر دارند، در استان فارس محقق کنیم.

آیت الله سید علی اصغر دستغیب، عضو شورای حوزه علمیه فارس نیز در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه خرسندیم در راس حوزه علمیه شخصی وجود دارد که فعالیت های بسیار مطلوبی را دارا است، اظهار داشت: رضایت مقام معظم رهبری نیز نشانه همین مطلب است که این چنین ظرفیتی در وجود مبارک ایشان است.

وی در اضافه کرد: در استان فارس نیز حرکت با وجود حجت الاسلام والمسلمین استوار آغاز شده و یک جهشی احساس می شود؛ همه آماده ایم برای هر نوع همکاری که مدنظر آیت الله اعرافی باشد.

عضو شورای حوزه علمیه استان فارس تصریح کرد: کتابخانه آستان می تواند ظرفیت خوبی برای حوزه علمیه در بحث پژوهشی باشد؛ شورای استان می تواند یک پشتوانه خوبی برای مدیریت حوزه های علمیه در شهرستان ها باشد.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کلانتری، عضو دیگر شورای حوزه علمیه فارس تاکید کرد: تاکید مقام معظم رهبری بر علوم انسانی است، امیدواریم در این جریان اهتمام بیشتری صورت گیرد و خلاء کتاب های علوم انسانی در دانشگاه ها برطرف شود، در این راستا مدرسه علمیه آقا بابا خان چند ماهی است که برنامه ای را تحت عنوان پژوهشکده علوم انسانی آغاز کرده است.

وی افزود:5 کارگروه برای پژوهشکده تحت عنوان علوم انسانی راه اندازی شده و بنا است کتاب های تدوین شود.

عضو شورای حوزه علمیه استان فارس همچنین در خصوص وضعیت معیشت مردم نیز گفت: وضعیت معشیت مردم دچار مشکل شده است، اگرچه حوزه علمیه کار اجرایی ندارد، اما اگر در سطح کلان مطالبی بیان شود، بسیار مطلوب است، چراکه مردم احساس می کنند حوزه زبان مردم است.

آیت الله فقیه، یکی دیگر از اعضای شورای حوزه علمیه فارس نیز اظهارکرد: شیراز دارالعلم بوده و  امیدواریم با برنامه های جدیدی که آیت الله اعرافی در کشور دارند و نسبت به تمام حوزه ها عنایت دارند به استان فارس هم عنایت بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا حدائق نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت استعداد یابی در حوزه های علمیه، اضهار داشت: مشکلات اقتصادی یکی از مشکلاتی است که امروز گریبان گیر جامعه به ویژه طلاب شده است و مسئولان باید برای آن چاره اندیشی کنند.

انتهای پیام

 

 


١١:٥١ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٥٣٤٤    /    تعداد نمایش : ١٥١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 133922
 بازدید امروز : 232
 کل بازدید : 6102462
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 1/4040
تقویم