آخرین اخبار
یادداشت رسیده| الگوی انصار
حوزه/ امروز و در شرایط سخت اقتصادی به خصوص بحران دشوار کرونا آنچه که جامعه اسلامی را از دیگران متمایز می کند استفاده از الگوی انصار مدینه در مواسات، همدلی و ایثار نسبت به نیازمندان جامعه است.
 ١٠:١٠ - يکشنبه ٩ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
جهاد ادامه دارد(۵):
طلبه ای که ۷۰۰ میت کرونایی را غسل داده است
حوزه/ ما در گروه جهادی شهید مسرور حدود ۵۰ نفر هستیم که به دلیل خستگی، به صورت شیفت بندی اموات کرونایی را تغسیل می دهیم؛ اکنون حدود ۹ ماه است که در این جا مشغول فعالیت هستیم.
 ٠٨:٢٨ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
مسئولان از سرمایه های علمی کشور بیشتر محافظت کنند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار طی پیامی، شهادت شهید فخری زاده را تسلیت گفت.
 ٠٨:٢٣ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
قرارگاه جهادی طلاب حوزه علمیه فارس تشکیل شد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس با اعلام تشکیل قرارگاه جهادی طلاب حوزه علمیه استان، حجت الاسلام ایمنی را به عنوان به عنوان مسئول این قرارگاه منصوب کرد.
 ٠٨:٣١ - جمعه ٧ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
«علیشاهی» مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس شد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس طی حکمی، حجت الاسلام علیشاهی را به عنوان مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس منصوب کرد.
 ١١:٥١ - دوشنبه ٣ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
خداقوت مدیر حوزه علمیه فارس به کادر درمان بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی به مناسبت هفته بسیج با حضور در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز از جهادگران عرصه سلامت قدردانی کرد.
 ١١:٤٤ - يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دعوت مدیر حوزه علمیه فارس از طلاب جهادی
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس طی پیامی از طلاب جهادی به منظور حضور جدی تر در جبهه سلامت دعوت کرد.
 ١٠:٠٧ - يکشنبه ٢٥ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس درگذشت مسئول دفتر آیت الله العظمی مکارم را تسلیت گفت
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی درگذشت مسئول دفتر مرجع عالی قدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی را طی پیامی تسلیت گفت.
 ٠٩:٥٦ - شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تسلیت مدیر حوزه علمیه استان فارس به مردم قیر و کارزین
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس، در پیامی درگذشت حجت الاسلام جهانگیری، امام محله نمونه استان فارس را تسلیت گفت.
 ٠٩:٣٩ - پنج شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
وحدت به معنای دست کشیدن از اصول و برداشتن مرزهای اعتقادی نیست
حوزه/ عضو شورای حوزه علمیه فارس با اشاره به اهمیت وحدت گفت: وحدت به معنای دست کشیدن از اصول و برداشته شدن مرزهای اعتقادی نیست. مذاهب و ادیان مختلف در عین پافشاری بر اصول خود می‌توانند با تکیه بر مشترکات هم‌زیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند.
 ٠٨:٣٤ - چهارشنبه ١٤ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > ۹۰۰ برنامه در حوزه طراحی شده است/ معدل ورودی حوزه از ۱۵ به ۱۷ رسیده است


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه های علمیه کشور در شیراز:

۹۰۰ برنامه در حوزه طراحی شده است/ معدل ورودی حوزه از ۱۵ به ۱۷ رسیده است

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، آیت الله علیرضا اعرافی پیش از ظهر امروز در جلسه شورای حوزه علمیه استان فارس که در مدیریت حوزه علمیه استان برگزار شد، با اشاره به اینکه در استان فارس شاهد همبستگی هستیم، اظهار داشت: اهتمام مطلوبی از سوی نماینده ولی فقیه در فارس در خصوص مسائل حوزوی وجود دارد.

وی در ادامه اضافه کرد: مدیریت حوزه در سال های اخیر که ده ها طرح نه به شکل پراکنده، بلکه در قابل یک منظوفه فکری و برآمده از اسناد راهبردی و آینده نگر طراحی کرده است و امروز به فضل الهی و با همت جهادی اساتید و همکاران، علی رغم همه مشکلات، حوزه از یک مجموعه اسناد جامع برخوردار است.

مدیر حوزه های علمیه کشور تصریح کرد: همچنین در شعاع اسناد ۲۰ ساله، یک برش و برنامه ۵ ساله آماده شده که ذیل آن ۹۰۰ برنامه طراحی شده که حدود ۱۰۰ برنامه آن کلان است.

وی ادامه داد: حوزه در مقام طراحی و نظر به مطالعات گسترده، دارای یک نگاه کلان نه در حد ایده و سخن تعارفی، بلکه پیاده شده در مجموعه اسناد بلند مدت و برنامه ۵ ساله است و این کارها به صورت جهادی تهیه شده است.

آیت الله اعرافی خاطرنشان کرد: طراحی اسناد یک عزم بلند را می طلبد، نقشه جامع رشته های حوزوی با مشارکت بیش از ۵۰۰ استاد در دو الی سه سال انجام شد و امروز حوزه یک درختواره رشته های آموزشی با ۴۰۰ گرایش دارد.

وی افزود: تا همین اواخر ۱۲ رشته داشتیم، اما اکنون ۲۰ الی ۳۰ رشته در حال اجرا بوده و طراحی براساس ۴۰۰ رشته است؛ طرح دیگر، مطالعات راهبری حوزه علمیه است، همچنین موقوفات و منابع پایدار یکی دیگر از طرح ها است.

آیت الله اعرافی با اشاره به رویکرد مدیریت حوزه به واسپاری اختیارات بیشتر به حوزه های استان ها، اظهار کرد: همه استان ها باید روی پای خود بایستند و امور را تدبیر کنند؛ در پرتو این رویکرد، حدود ۲۰ محور واسپاری را آغاز کرده ایم و به عمده استان ها امتحان شفاهی واگذار شده است. همچنین شورای استان نقش مهمی در هماهنگی دارد.

مدیر حوزه های علمیه کشور در خصوص علوم انسانی نیز گفت: با توجه به ظرفیت های خوبی که در استان فارس وجود دارد، یکی از پایگاه های مهم کشور در مبحث علوم انسانی است؛ در بخش برادران بیش از هزار نخبه شناسایی شده است و باید در شناسایی استعداد های برتر مدیریت استان فارس ترتیب اثر سریعتری ببخشند.

وی  در ادامه افزود: مسائل معیشتی از مسائل مهم مد نظر است، طرح هایی در این موضوع خواهد آمد که وضع معشیت طلاب بهبود یابد.

مدیر حوزه های علمیه کشور در پایان بیان کرد: معدل ورودی حوزه از ۱۵ به ۱۷ رسیده است و در این شرایط پذیرش افزایش داشته است.

انتهای پیام

 


١١:٤٦ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٥٣٤٣    /    تعداد نمایش : ١٨١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 133918
 بازدید امروز : 196
 کل بازدید : 6102426
 بازدیدکنندگان آنلاين : 4
 زمان بازدید : 1/3416
تقویم