آخرین اخبار
یادداشت رسیده| الگوی انصار
حوزه/ امروز و در شرایط سخت اقتصادی به خصوص بحران دشوار کرونا آنچه که جامعه اسلامی را از دیگران متمایز می کند استفاده از الگوی انصار مدینه در مواسات، همدلی و ایثار نسبت به نیازمندان جامعه است.
 ١٠:١٠ - يکشنبه ٩ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
جهاد ادامه دارد(۵):
طلبه ای که ۷۰۰ میت کرونایی را غسل داده است
حوزه/ ما در گروه جهادی شهید مسرور حدود ۵۰ نفر هستیم که به دلیل خستگی، به صورت شیفت بندی اموات کرونایی را تغسیل می دهیم؛ اکنون حدود ۹ ماه است که در این جا مشغول فعالیت هستیم.
 ٠٨:٢٨ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
مسئولان از سرمایه های علمی کشور بیشتر محافظت کنند
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار طی پیامی، شهادت شهید فخری زاده را تسلیت گفت.
 ٠٨:٢٣ - شنبه ٨ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
قرارگاه جهادی طلاب حوزه علمیه فارس تشکیل شد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس با اعلام تشکیل قرارگاه جهادی طلاب حوزه علمیه استان، حجت الاسلام ایمنی را به عنوان به عنوان مسئول این قرارگاه منصوب کرد.
 ٠٨:٣١ - جمعه ٧ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
«علیشاهی» مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس شد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه فارس طی حکمی، حجت الاسلام علیشاهی را به عنوان مسئول قرارگاه فضای مجازی حوزه علمیه فارس منصوب کرد.
 ١١:٥١ - دوشنبه ٣ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
خداقوت مدیر حوزه علمیه فارس به کادر درمان بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی به مناسبت هفته بسیج با حضور در بیمارستان حضرت علی اصغر(ع) شیراز از جهادگران عرصه سلامت قدردانی کرد.
 ١١:٤٤ - يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دعوت مدیر حوزه علمیه فارس از طلاب جهادی
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس طی پیامی از طلاب جهادی به منظور حضور جدی تر در جبهه سلامت دعوت کرد.
 ١٠:٠٧ - يکشنبه ٢٥ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس درگذشت مسئول دفتر آیت الله العظمی مکارم را تسلیت گفت
حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین استوار میمندی درگذشت مسئول دفتر مرجع عالی قدر حضرت آیت الله مکارم شیرازی را طی پیامی تسلیت گفت.
 ٠٩:٥٦ - شنبه ٢٤ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
تسلیت مدیر حوزه علمیه استان فارس به مردم قیر و کارزین
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس، در پیامی درگذشت حجت الاسلام جهانگیری، امام محله نمونه استان فارس را تسلیت گفت.
 ٠٩:٣٩ - پنج شنبه ٢٢ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه فارس:
وحدت به معنای دست کشیدن از اصول و برداشتن مرزهای اعتقادی نیست
حوزه/ عضو شورای حوزه علمیه فارس با اشاره به اهمیت وحدت گفت: وحدت به معنای دست کشیدن از اصول و برداشته شدن مرزهای اعتقادی نیست. مذاهب و ادیان مختلف در عین پافشاری بر اصول خود می‌توانند با تکیه بر مشترکات هم‌زیستی مسالمت‌آمیز داشته باشند.
 ٠٨:٣٤ - چهارشنبه ١٤ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > حوزه علمیه نباید از نیازهای جامعه و درخشش متناسب با عصر امروز عقب بماند


  چاپ        ارسال به دوست

آیت الله اعرافی در جلسه شورای معاونان حوزه علمیه فارس:

حوزه علمیه نباید از نیازهای جامعه و درخشش متناسب با عصر امروز عقب بماند

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از شیراز، آیت الله علیرضا اعرافی، شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای معاونان حوزه علمیه استان فارس که در سالن جلسات مدیریت حوزه استان  برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت ایام ربیع الاول، اظهار داشت: از اقدامات خوب و ارزشمندی که در استان فارس صورت گرفته قدردانی می کنم.

 

وی در ادامه، ظرفیت های حوزه علمیه را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: حوزه علمیه از استعدادهای بی کرانی برخوردار است، به این دلیل که بیش از هزار سال سابقه دارد، همچنین در نهادهای علمی، یک نهاد کهن، ریشه دار، با افتخار و با آن همه شاخ و برگ های تاریخی مانند حوزه، کم داریم.

عظمت حوزه یک عظمت تاریخی است

مدیر حوزه های سراسر کشور با تاکید بر اینکه حوزه نهاد بسیار بزرگ، فرهنگی، معرفتی، تاریخی و با اهمیت است، تصریح کرد: عظمت حوزه یک عظمت تاریخی است، و طبعا یکی از جلوه های عظمت تاریخی شیراز است؛ شیراز سرمایه هایی در درون خود پرورانده که همین جا افتخار آفریده اند و هم جهان اسلام را سرشار از برکات خود کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: کلیت حوزه این بوده که دارای عظمت است، اما به این معنا نیست که در گذر تاریخی ایراد و اشکالاتی نداشته ایم، مجموعا حوزه یک درخت ریشه دار، پر شاخ و برگ و پرثمر در طول تاریخ است.

بالا رفتن انتظارات از حوزه علمیه

آیت الله اعرافی در ادامه افزود: در عصر کنونی علی رغم بالا رفتن انتظارات، حوزه امروز به طور بالقوه توانمند بوده و در مجموع، حوزه یک ظرفیت عظیمی را در اختیار دارد.

وی با تاکید بر این که حوزه علمیه نباید از نیازهای جامعه و درخشش متناسب با عصر امروز عقب بماند، تصریح کرد: باتوجه به اینکه حوزه علمیه دارای سرمایه، افتخار و مدال های بسیاری است باید ضعف ها را هم جبران کند.

ایفای نقش حوزه در ۱۰۰ عرصه

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور در خصوص طرح آمایش نیز گفت: طرح آمایش حوزه در ۱۰ سال و ۲۰ سال باید در ۱۰۰ عرصه نقش ایفا کند؛ حوزه باید اقداماتی را انجام دهد که یکی از مصوبات سفر قبل، طرح آمایش استانی ۱۰ ساله و ۵ ساله بود، این طرح راهنمای حرکت حوزه است؛ حوزه شیراز باید دست برتر را نسبت به مراکز و دانشگاه ها داشته باشد.


٠٨:٣٠ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٥٣٤١    /    تعداد نمایش : ١٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ١٠ آذر ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 133925
 بازدید امروز : 277
 کل بازدید : 6102507
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 2/0592
تقویم