آخرین اخبار
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
سفر آیت الله اعرافی به شیراز آثار ماندگاری برای حوزه علمیه فارس دارد
حوزه/ مدیر حوزه علمیه استان فارس از سفر پربرکت آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه کشور به شیراز قدردانی کرد.
 ٠٨:٤١ - شنبه ٣ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
پیام تقدیر آیت الله اعرافی از نماینده ولی فقیه و مدیر حوزه علمیه استان فارس
حوزه/ مدیر حوزه علمیه کشور از نماینده ولی فقیه در استان فارس و مدیر حوزه علمیه استان قدردانی کرد.
 ٢٠:٣٦ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله اعرافی از غرفه خبرگزاری حوزه در شیراز بازدید کرد
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور از غرفه خبرگزاری حوزه در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) شیراز بازدید کرد.
 ٢٠:٣٣ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله اعرافی در همایش حوزه انقلابی_حوزه منتظر شیراز:
حوزه انقلابی متوقف در فرایندهای علمی گذشته نیست/ از فقه سنتی و اجتهاد اصیل صیانت می کنیم
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور در همایش «حوزه انقلابی_حوزه منتظر» گفت: حوزه انقلابی باید بداند که توقف در فرایند های علمی گذشته کافی نیست و با همه وجود از فقه سنتی و اجتهاد اصیل دفاع می کنم، اما مبادا فکر کنیم توقف در گذشته کافی است.
 ٢٠:٢٨ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون آموزش حوزه های علمیه کشور خبر داد:
واسپاری امتحانات اساتید به حوزه های استان ها
حوزه/ معاون آموزش حوزه های علمیه کشور از واسپاری امتحانات اساتید به حوزه های استان ها خبر داد.
 ٢٠:٢٤ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
آیت الله اعرافی در جلسه شورای مدیران حوزه علمیه فارس:
حوزه مطالبه‌گرِ شجاع و حکیم است
حوزه/ مدیر حوزه های علمیه کشور، حوزه را مطالبه گرِ شجاع و حکیم دانست و گفت: حوزه باید هم مطالبه گر حکیمانه و شجاع و هم پاسخگوی نیازها نه براساس احساس، بلکه متناسب با دنیای امروز باشد.
 ١٤:٢٠ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس:
بخشی از موقوفات حوزوی فارس به دلیل خشکسالی بدون درآمد است
حوزه/ مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس در خصوص موقوفات حوزه علمیه، گفت: در مجموع استان فارس ۵۵ موقوفه منفعتی دارد که متاسفانه با وجود سنوات گذشته موقوفات احیا نشده و بخشی نیز به دلیل خشکسالی دارای درآمد نیست.
 ١٤:١٦ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
نماینده ولی فقیه در فارس:
بسیاری از دانشگاه های معروف دنیا با وقف اداره می شود
حوزه/ امام جمعه شیراز گفت: همیشه در کشور های مختلف بحث بوده که چه طور هزینه تعلیم و تربیت را تامین کنیم، راه حل وقف در اسلام مورد توجه است، همچنین کشور های دیگر نیز این راه حل را مورد توجه قرار داده و بسیاری از دانشگاه های معروف دنیا با وقف اداره می شوند.
 ١٤:١٣ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر جامعه روحانیت شیراز:
چرا باید اموالی که مرتبط به حوزه‌ها است، به دست آنان نرسد؟!
حوزه/ دبیر جامعه روحانیت شیراز گفت: چرا باید اموالی که مرتبط به حوزه ها است، به دست آنان نرسد، این کمیته عالی موقوفات و منابع پایدار است، حوزه باید منابع پایدار داشته باشد، امکاناتی باید در زمینه های مختلف در اختیار حوزه گذاشته شود.
 ١٤:١٠ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
اعلام آمادگی مجمع نمایندگان فارس از طرح های موقوفات حوزه علمیه
حوزه/ رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: چنانچه حوزه علمیه ایده هایی دارد که لازم باشد مجمع نمایندگان فارس در بودجه سالانه و قوانین در برنامه هفتم آن را جای دهد با آغوش باز می پذیریم.
 ١٣:٤٥ - پنج شنبه ١ آبان ١٣٩٩ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساامیرالمومنین علی (ع) می فرمایند : با کسی که خوبیهایت را می پوشاند و عیبهایت را آشکار می کند برادری نکن. غررالحکم ح 9565 ص 418
اخبار > دفاع مقدس موجب جلوه گری قدرت تمدنی ایران شد/ تزریق حس عزت ملی با پاسداشت ایام و غرور و افتخار


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر حوزه علمیه استان فارس:

دفاع مقدس موجب جلوه گری قدرت تمدنی ایران شد/ تزریق حس عزت ملی با پاسداشت ایام و غرور و افتخار

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد استوار میمندی در گفت‌وگو با خبرنگار «حوزه» در شیراز، با اشاره به گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هفته دفاع مقدس از یک‌سو یادآور مظلومیت و تنهایی مردم ایران در ابتدای انقلاب است و از سوی دیگر یادآور حماسه، شجاعت، ایثار و قدرت ناشی از ایمان است.

وی با تصریح به اینکه تلخی و شیرینی‌های دفاع مقدس می‌تواند درسی برای راه مقاومت، تعالی ملت ایران و ایستادگی باشد که در پیش‌گرفته‌ایم، اضافه کرد: ملت ایران در دفاع مقدس احساس عزت کرد، از دوران قاجار تا پایان دوره پهلوی مردم ایران دچار حس حقارت ملی شده بودند، جنگ های دوران قاجار که منجر به جدا شدن بخش‌هایی از کشور شد، پس از آن شکست مشروطه و سپس دوران خفقان رضاشاه، سرکوب نهضت های مختلف مردمی مثل مهمون جنگل، اشغال ایران در جنگ جهانی اول و دوم با وجود اعلام بی‌طرفی ایران، کودتای 28 مرداد هزار و 332 و سرنگونی دولت مصدق عزت ملی مردم ایران را زیر پا له کرده بود.

مدیر حوزه علمیه استان فارس یادآور شد: در ماجرای کاپیتولاسیون حس تحقیر ملی به اوج خود رسیده بود، و این احساس حقارت ملی به‌صورت مزمن اپیدمی و نهادینه‌شده بود، انقلاب ایران این احساس حقارت ملی را از بین برد، انقلابی که در مقابل رژیم طاغوت که همه دنیا به‌ویژه آمریکا پشتوانه آن بودند، عزت را به مردم هدیه داد و ثمره عزتمندی را مردم در دفاع مقدس چیدند و آن را به اوج خود رساندند.

وی در ادامه بابیان اینکه در دفاع مقدس جوانان ایرانی خود را باور کردند، بیان داشت: در دفاع مقدس قدرت تمدنی ایران جلوه گری کرد، لذا یکی از مهم‌ترین ثمرات دوران مقدس ایجاد حس عزت ملی در میان مردم ایران بود، به همین دلیل وقتی امروز یاد و خاطره دفاع مقدس پاس داشته می‌شود این حس عزت ملی در وجود مردم تازه می‌شود.

استاد سطح عالی حوزه علمیه فارس اذعان کرد: امروز دوره ای را شاهدیم که  سران جنایت‌کار آمریکا که در زمان جنگ از بعثی ها حمایت می کردند زیر خاک رفته اند، و صدام و دولت او معدوم شده است و نظام مقدس اسلامی ما مقتدرتر از دوران دفاع مقدس به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد، و به سمت مسیر روشنی که امام راحل و مقام معظم رهبری ترسیم کرده‌اند پیش می‌رود.

وی افزود: هرچه دفاع مقدس را بیشتر پاس بداریم در تزریق حس عزت ملی بیشتر نقش‌آفرینی کرده‌ایم، اگر به دنبال این هستیم که به جوان ایرانی خودمان هویت بدهیم و حس افتخار کردن به ایرانی و مسلمان بودن خودالقا کنیم باید هفته دفاع مقدس و عناصر اصلی مقاومت مردم ایران را زنده نگاه‌داریم، اگر عناصر نصرت مردم ایران در دفاع مقدس را زنده نگاه‌داریم، خود عامل استمرار نصرت و پیروزی در ادامه مسیر خواهد بود.


١٢:٤١ - چهارشنبه ٢ مهر ١٣٩٩    /    شماره : ٤١٥٠٥٦    /    تعداد نمایش : ٢٧١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
پنج شنبه ٠٨ آبان ١٣٩٩
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 124543
 بازدید امروز : 351
 کل بازدید : 5993990
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 1/1076
تقویم