آخرین اخبار
 ٠٩:٤٤ - دوشنبه ١١ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٢٢ - دوشنبه ٤ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١١:٤٦ - پنج شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٠:٥٩ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:١٥ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٩:١٥ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ٠٨:٤٩ - دوشنبه ١٤ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش استان فارس:
طرح‌های اجرانشده سند تحول بنیادین نیاز به یاری روحانیت دارد
معاون پرورشی آموزش‌وپرورش استان فارس محور همه کارها و فعالیت‌ها را تربیت دانست و گفت: در بسیاری از طرح‌هایی که در سند وجود دارد و اجرانشده به علما نیازمند هستیم، بخش‌هایی از سند تحول بنیادی که رویکردهای مذهبی دارد، شاید نیاز به این باشد علمایی که با آموزش‌وپرورش در ارتباط هستند گره‌هایی باز نشده در این سند را باز کنند، در تقویت حضور دانش‌آموزان در نماز مانده‌ایم.
 ١٣:٤٨ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیر حوزه علمیه استان فارس:
مبلّغ چشم‌داشتی به دست هیچ فردی ندارد
مدیر حوزه علمیه استان فارس طرف معامله انسان را مالک یوم‌الدین دانست و گفت: دنیای طلبگی نظر به دنیای دون ندارد، ازاین‌رو مبلّغ هیچ‌وقت چشم‌داشت به دست فردی ندارد.
 ١٣:٤٦ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مسئول دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش شیراز:
برگزاری دوره های آموزشی به واسطه شرایط اقتصادی موجود دشوار است
مسئول دفتر همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش‌وپرورش شیراز بابیان اینکه برگزاری دوره آموزشی به خاطر مسائلی که در کشور وجود دارد دشوار است، گفت: برگزاری دوره‌های آموزشی بودجه‌هایی را می‌طلبد که وجود ندارد، بودجه‌هایی را با سختی تخصیص داده‌اند تا دوره آموزشی برگزار شود.
 ١٣:٤٣ - يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
امام صادق شیرازقوام شیرازآقاباباخان شیرازنخبگان 1 شیرازامیرالمومنین شیرازامام سجاد شیرازمحمدیه شیرازرضویه شیرازمحمودیه شیرازمنصوریه شیرازمرکزی شیرازشهید دستغیب شیرازامام عصر شیرازبقیه الله شیرازامام صادق آبادهاثنی عشریه آبادهسعیدیه ارسنجانامام صادق استهبانامام خمینی جهرمامام رضا جهرمامام صادق خرامهمهدیه زرین دشتامام حسن عسکری سپیدانامام مهدی سروستانباقرالعلوم ششدهامام صادق صفاشهرعلی بن ابیطالب علامرودشترضویه لامردعلی بن ابیطالب لارستانباقرالعلوم فراشبندمحمدیه فیروزآبادامام صادق قیروکارزینصالحیه کازرونامام صادق مرودشتجوادالائمه اقلیدباقرالعلوم گراشامام صادق دارابامام مهدی فساجوادالائمه فساامام مهدی نی ریزامام صادق نی ریزامام صادق نورآبادسفیران هدایت علی بن موسی الرضا شیرازسفیران هدایت امیرالمومنین جنت شهرسفیران هدایت اباصالح المهدی زرقانسفیران هدایت امام صادق خفرسفیران هدایت باقرالعلوم سعادت شهرسفیران هدایت صادق آل محمد فساهر كس خود رأى شد به هلاكت رسيد، و هر كس با ديگران مشورت كرد، در عقل هاى آنان شريك شد. به بازماندگان ديگران نيكى كنيد، تا حرمت بازماندگان شما را نگاه دارند. دوست (در حقیقت)دوست نيست؛ مگر آنكه حقوق برادرش را در سه جايگاه حفظ کند: در روزگار گرفتارى، آن هنگام كه حضور ندارد، و پس از مرگ.
اخبار > تجمع طلاب و روحانیون مدارس علمیه شیراز به مناسبت حماسه 9 دی


  چاپ        ارسال به دوست

تجمع طلاب و روحانیون مدارس علمیه شیراز به مناسبت حماسه 9 دی

به گزارش خبرگزاری مدیریت حوزه علمیه استان فارس،، مراسم تجمع طلاب و روحانیون به مناسبت ۹دی با سخنرانی حضرت حجت الاسلام والمسلمین عابدی مدیر حوزه ی علمیه استان صبح روز شنبه مورخ 8 دی 97 در مدرسه علمیه خاتم الانبیا , شیراز برگزار شد.

در ابتدای این مراسم ،حجت الاسلام والمسلمین سید قاسم کاظمی نسب مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن روز ۹دی و بصیرت، اظهار داشت: جلسات این چنینی که برگزار می شود برای دفاع از حوزه های علمیه است.

وی به برگزاری برنامه های مجموعه بسیج  طلاب و روحانیون اشاره کرد و افزود: کارگاه آموزشی مبلغین خانگی ویژه خواهران با حضور ۲۸۰نفر از سراسر استان در شیراز برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر طلاب و روحانیون از حماسه ۹دی دفاع نکنند چه کسانی باید این کار را انجام دهند، بنابراین این وظیفه طلاب است که با روشنگری به دفاع از ولایت بپردازند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عابدی مدیر حوزه علمیه استان فارس با بیان اینکه حاکم، خداوند و رسول(ص) است و ولی امر مسلمین تبیین کننده حاکمیت است، گفت: بسیاری از موضوعات در فتنه ۸۸  برای خواص هم مشخص نیست، دشمنان نه با ایران و نه با این مملکت کاری دارند بلکه با اسلام کار دارند چراکه با دین داری ما مخالف هستند.

ایشان  با اشاره به اینکه ۹دی واقعه ای عظیم و سترگ است، اظهار داشت: آن حادثه ای که به حق تبلور ارزش های حسینی است با امام حسین(ع) و اصحاب حضرت گره خورده است و انقلاب ما از محرم آغاز شده و در ۹دی، محرم بساط فتنه گران را جمع کرد.

مدیر حوزه ی علمیه استان فارس ۹دی را مظهر اطاعت از خدا و ولی خدا دانست و تصریح کرد: قرآن کریم می فرماید اگر روزی نزاع و فتنه ای پیش آمد در آن فتنه و نزاع شما هستید که باید خدا و رسول خدا را محور قرار دهید.

وی با بیان اینکه حاکم، خداوند و رسول(ص) است و ولی امر مسلمین تبیین کننده حاکمیت است، عنوان کرد: بسیاری از موضوعات در فتنه ۸۸  برای خواص هم مشخص نیست، دشمنان نه با ایران و نه با این مملکت کاری دارند بلکه با اسلام کار دارند چراکه با دین داری ما مخالف هستند.

حجت الاسلام والمسلمین عابدی ادامه داد: ایران اسلامی است که در همه آنتن ها قرار می گیرد، ملت ایران از برکت اسلام، ولایت، اطلاعت از خدا، رسول و ولی امر مسلمین تغییری ایجاد کرده که همه انگشت به دهان مانده اند.

وی بیان کرد: تمام دشمنان دست به دست هم در جریان فتنه حضور داشتند، محور در حادثه ۹دی براندازی نظام بود، اگر بصیرت ملت در اوج نبود و تدبیر مقام معظم رهبری نبود امروز نامی از اسلام در این مملکت نبود.

مدیر حوزه ی علمیه استان فارس تاکید کرد: دشمنان امید بسته بودند که چهل سالگی انقلاب لباس افراشته ای به تن نداشته باشد اما لباس عذت و شرافت را خداوند برای این مملکت دوخته است.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال از بین بردن شجره طیبه است، خاطرنشان کرد: حضرت اباعبدالله (ع) پشت این شجره طیبه است، کسی نمی تواند نگاه چپ به میوه این شجره بیندازند تا چه برسد به اینکه دست به ریشه آن بزند، گرچه آفت طبیعی است.

حجت الاسلام والمسلمین عابدی عنوان کرد: برخی کشور ها کسی را سفیر می کنند تا درب سفارت خانه ها را در سوریه باز کند غافل از آنکه سوریه، سوریه نیست بلکه ایران است.

وی تصریح کرد: حضرت علی(ع) در خطبه ۱۸۲نهج البلاغه می فرماید، برادران راکب طریق من کجا هستند، در این راه راکبی هستند که سوار بر حق هستند، در فتنه ۸۸خواص ماندند چراکه راکب نبودند اما ملت ایران بر حق سوار شد و راه را طی کردند.

مدیر حوزه ی علمیه استان فارس به دو ویژگی یارانی که حضرت علی(ع) می فرماید «این عمار» اشاره و خاطرنشان کرد: این افراد از مرگ نمی ترسند و عاشق شهادت هستند و دوم ترسی از دست دادن سر خود ندارند، این افراد به دلیل اینکه تعالی قرآن هستند این درجه رسیده اند.


١٣:٤٤ - شنبه ٨ دی ١٣٩٧    /    شماره : ٤٠٤٦٩٣    /    تعداد نمایش : ١٠٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
جمعه ٢٩ شهريور ١٣٩٨
اوقات شرعی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 53135
 بازدید امروز : 2595
 کل بازدید : 4699140
 بازدیدکنندگان آنلاين : 7
 زمان بازدید : 2/1060
تقویم